Сьогодні, в аспекті багатьох екологічних проблем, туризму надається особливе значення. Туризм є великим потенціалом здорового способу життя. Ми можемо поставити в один ряд поняття:
ЕКОЛОГІЯ -------- ТУРИЗМ ЗДОРОВ'Я
Саме завдяки туризму ми можемо виховати екологічно-грамотну людину і тим самим покращити екологію навколишнього середовища з однієї сторони, а з другої -зберегти і примножити здоров'я. Оскільки в умовах хворої природи не може бути здорових людей.
Що ж таке туризм?
Це всеохоплююче поняття яке пояснює нам як покращити і зміцнити свій духовний і фізичний розвиток.
Туризм - важливий засіб формування світогляду людини. Туристичні подорожі розширюють кругозір, дають можливість краще пізнати історію і географію краю, пробуджують глибоку любов до природи. Саме розуміння природи, вміння поводитися у навколишньому середовищі, усвідомлення того, що ти - частина Землі робить людину морально здоровою і духовно сильною.
"У більшості хвороб винна не природа, не суспільство, а сама людина. Найчастіше вона хворіє через лінощі і жадібність, але інколи і від нерозумності" - писав доктор М.Амосов.
Туризму відводиться важлива роль у формуванні фізично здорової людини. Адже людина, яка потрапляє у залежність від природи, повинна показати свої кращі якості, були сильною фізично і витривалою морально.
Туризм дозволяє бувати в екологічно чистих місцях, де ще збереглися чисте повітря, прозора вода, екологічно чисті лісові насадження. За час перебування у туристичних походах, організм людини відновлюється і загартовується.
Туристсько-краєзнавча робота в школі є однією із активних форм формування, збереження і зміцнення індивідуального здоров'я. Ця робота активно проводиться в Нагірянській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 1995 року.
Подорожі, екскурсії, походи по мальовничих місцях Поділля і Українських Карпат, які були проведені за цей період, довели свою важливість у збереженні фізичного здоров'я і збагаченні духовного життя. Практика, набута за роки роботи дозволила розробити певні методичні рекомендації по оздоровленню дітей, розширенню їхнього світогляду, та правильному застосуванню набутих навичок в житті і діяльності.
Як організатор туристсько-краєзнавчої роботи і керівник гуртка «Географічне краєзнавство», вбачаю великі перспективи у популяризації туризму та розширенні краєзнавчої інформації.
Метою краєзнавчої роботи є: через пізнання рідного краю, виховання любові до нього - до формування екологічно грамотної особистості.
Сьогодні вже можна говорити про системність, наступність і результативність краєзнавчої роботи.
Традиційно відбуваються туристичні свята, проводяться, туристичні семінари, змагання, краєзнавчі конференції, подорожі, екскурсії, дні туризму.
Для учнів нашої школи День туризму є святковим, адже багато років школа живе насиченим туристичним життям. Дні туризму проводяться у різних формах. Це і змагання, і зустрічі друзів – туристів, і конференції. А також семінари – практикуми для туристів-початківців, краєзнавчі уроки, туристичні вечори.
День туризму встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої організації ще в 1997 році в місті Торремолінос, Іспанія.
У жовтні 1997 року Україна також вступила у цю організацію, яка є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму. А в 1999 році Україна була обрана до виконавчої ради організації.
Безпосередньо це свято для працівників, які зайняті в сфері туристичного бізнесу, працівників туркомпаній, музейних працівників, керівників та співробітників готелів – всіх тих, хто професійно забезпечує повноцінний відпочинок. В цей день проходять зустрічі туристів, різні заходи та фестивалі присвячені туризму і туристичній індустрії.
Для учнів нашої школи цей день є також святковим, адже багато років поспіль школа живе насиченим туристичним життям. Дні туризму проводяться щороку у формі змагання, зустрічі друзів – туристів, конференцій, семінарів – практикумів для туристів-початківців, краєзнавчих уроків, туристичних вечорів.
Коментарi